Zespół 2018-05-10T07:59:06+00:00

Nasz zespół

O mnie

Adwokat Mosina

Adwokat Maciej Marciniak

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obronił pracę magisterską pt. „Instytucja nienależnego świadczenia w polskim prawie cywilnym”. Prawo studiował także na Uniwersytecie Szczecińskim. W czerwcu 2013 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu broniąc pracę dyplomową z zakresu tematyki dotyczącej skutków podatkowych transakcji obrotu nieruchomościami. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Na listę adwokatów wpisany od 2017 roku.

Rozległe doświadczenie zawodowe zdobywał praktykując w działach prawnych renomowanych kancelarii prawnych w Poznaniu, w tym współpracując z wiodącymi kancelariami adwokacko – radcowskimi w Wielkopolsce. Występował w wielu sprawach sądowych, w tym o skomplikowanym stanie faktycznym oraz znacznej wartości przedmiotu sporu. Wielokrotnie reprezentował przedsiębiorców m.in. w sprawach gospodarczych, karnych skarbowych oraz w sporach podatkowych; prowadził kilkadziesiąt spraw z zakresu urządzania i prowadzenia gier na automatach przed sądami na terenie całego kraju, występował jako pełnomocnik przed Urzędami Skarbowymi, Urzędami Kontroli Skarbowej i Urzędami Celnymi, nadto zajmował się bieżącą obsługą prawną sektora jednostek samorządu terytorialnego.

W swojej pracy zawodowej poszerza zdobyte doświadczenie uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Aktualnie koncentruje się na udzielaniu wsparcia prawnego przedsiębiorcom. Reprezentuje także osoby fizyczne, w tym w toku mediacji. Angażuje się w kompleksowe wsparcie merytoryczne Klientów zarówno w podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych, ich reprezentacji na etapie przedsądowym, jak i w toku prowadzonych postępowań. Specjalizuje się w sprawach z zakresu: prawa karnego, karnego-skarbowego i gospodarczego, prawa cywilnego, prowadzi też sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa administracyjnego, budowlanego oraz podatkowego.

Zespół

Nasz zespół rozwija się, stale współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin: prawa, ekonomii, księgowości i rachunkowości, IT. Pozwala nam to na realizację interdyscyplinarnych projektów oraz na udzielanie wsparcia przedsiębiorcom przy wdrażaniu nowych projektów, optymalizacji bądź restrukturyzacji działalności.

W ramach poszczególnych projektów, na zlecenie potencjalnego inwestora istnieje możliwość opracowania analiz due diligance.

Za cel stawiamy sobie dążenie do zapewnienia Klientom obsługi dostosowanej do ich potrzeb i oczekiwań, stale doskonalimy umiejętności rozwiązywania poszczególnych problemów. Podążamy za zmianami, uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach.

Dział Włoski

Dział Włoski koncentruje się na obsłudze podmiotów związanych z szeroko rozumianym „rynkiem włoskim”. Świadcząc wyspecjalizowane usługi prawne i doradztwa gospodarczego na rzecz wielu Klientów, nasi współpracownicy są w stanie zapewnić włoskim Klientom obsługę w ich ojczystym języku, dzięki znajomości nie tylko języka włoskiego ale i włoskiej kultury.

Adwokat Mosina

Magdalena Urbanowska-Marciniak
Of Counsel

Specjalista w zakresie obsługi polskich klientów we Włoszech i klientów włoskich w Polsce. Współpracuje z Kancelarią przy realizacji poszczególnych projektów wymagających znajomości języka włoskiego.

Absolwentka italianistyki na Uniwersytecie Szczecińskim i filologii włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie współpracy ze szkołami językowymi, jedną z Państwowych Szkół Wyższych oraz jako polsko-włoski tłumacz biznesowy dla firm międzynarodowych w trakcie targów branżowych organizowanych przez MTP w Poznaniu.

Posługuje się także językiem angielskim.